výstava Veroniky Richterové       „Pocta PET lahvi“

vystavena na plotě yagany 2020

O jakou výstavu vlastně jde? Co nám to visí na plotě?

Veronika vytváří plastiky z použitých PET lahví. Svou prací tak posunuje vnímání civilizačního odpadu do roviny estetického zážitku, čímž diváka nejen baví a překvapuje, ale i vybízí k zamyšlení. Výstava představuje na fotografiích vedle jejích prací i nápadité PET lahvové výrobky českých kutilů, především ale diváka seznamuje s historií, výrobou, recyklací a možnostmi druhotného kreativního využití tohoto jinak obtížného odpadu.

Projekt POCTA PETLAHVI byl původně realizován jako putovní výstava pro Ministerstva zahraničních věci ČR, kde úspěšně odstartovala v roce 2008. Proběhla již ve více než padesátce měst po celém světě, např. v zemích jako Zimbabwe, Mosambik, Austrálie, Maroko, Makedonie, Švédsko, Taiwan, Dánsko, Ukrajina, Kuba…a její putování, nyní v produkci autorů, stále pokračuje tak, aby šířilo myšlenku udržitelného rozvoje a podněcovalo publikum k vlastní tvořivosti.
Děkujeme Veronice a Michalovi za zapůjčení výstavy a věříme, že časem najdeme i další způsoby spolupráce týkající se našeho společného tématu PET a upozorňování na problém plastového odpadu ve světě a na kreativní způsob jeho druhotného použití. Děkujeme také Robertovi Blandovi za zpracování grafiky na plachty.

Panely s výstavou přímo na pozemku Yagana Lucky zone, kde probíhá stavba bungalovů z PET lahví, upozorňuje na náš projekt místní obyvatele a zábavnou i poučnou formou pomáhá pochopit naši myšlenku o likvidaci odpadu a využití odpadového materiálu ke stavbě svých domů.

výstava Veroniky Richterové

Originál  panelů

bav se, oslavuj a pomáhej

vyzvi své kamarády, ať přispějí na dobrou věc

putování výstavy

Černínský palác

Yagana Lucky zone

 

PET aktuality

dokumentace PET stavby

DĚJE SE PRÁVĚ TEĎ

krátké novinky z Yagany

nakupuj a pomáhej

a neutrať ani korunu navíc

staň se naším patronem na PATREONU

vyber si na co chceš přispět

staň se členem Yagany

a pomáhej s námi

kup si dárkový certifikát

dobrý pocit potěší každého

kupte firemní certifikát

charita má kladný vliv na atmosféru firmy
Translate »
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial