výstava Veroniky Richterové       “Pocta PET lahvi”

vystavena na plotě yagany 2020

O jakou výstavu vlastně jde? Co nám to visí na plotě?

Veronika vytváří plastiky z použitých PET lahví. Svou prací tak posunuje vnímání civilizačního odpadu do roviny estetického zážitku, čímž diváka nejen baví a překvapuje, ale i vybízí k zamyšlení. Výstava představuje na fotografiích vedle jejích prací i nápadité PET lahvové výrobky českých kutilů, především ale diváka seznamuje s historií, výrobou, recyklací a možnostmi druhotného kreativního využití tohoto jinak obtížného odpadu.

Projekt POCTA PETLAHVI byl původně realizován jako putovní výstava pro Ministerstva zahraničních věci ČR, kde úspěšně odstartovala v roce 2008. Proběhla již ve více než padesátce měst po celém světě, např. v zemích jako Zimbabwe, Mosambik, Austrálie, Maroko, Makedonie, Švédsko, Taiwan, Dánsko, Ukrajina, Kuba…a její putování, nyní v produkci autorů, stále pokračuje tak, aby šířilo myšlenku udržitelného rozvoje a podněcovalo publikum k vlastní tvořivosti.
Děkujeme Veronice a Michalovi za zapůjčení výstavy a věříme, že časem najdeme i další způsoby spolupráce týkající se našeho společného tématu PET a upozorňování na problém plastového odpadu ve světě a na kreativní způsob jeho druhotného použití. Děkujeme také Robertovi Blandovi za zpracování grafiky na plachty.

Panely s výstavou přímo na pozemku Yagana Lucky zone, kde probíhá stavba bungalovů z PET lahví, upozorňuje na náš projekt místní obyvatele a zábavnou i poučnou formou pomáhá pochopit naši myšlenku o likvidaci odpadu a využití odpadového materiálu ke stavbě svých domů.

výstava Veroniky Richterové

Originál  panelů

Čistíme Senegal od odpadků a stavíme z nich bungalovy

newsletter

putování výstavy

Černínský palác

Yagana Lucky zone

Translate »
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial