5P.Oplocení pozemku a výstava Veroniky Richterové

BLOG PET aktuality z YAGANY

PET aktualita 5

 

Pozemek je potřeba oplotit ať je zřejmé, kde je naše a kde Krakonošovo. Mezi pozemky je zvykem stavět plot z kůlů z velmi tvrdého dřeva, přes který se natáhne ostnatý drát, popřípadě se dá vyplnit bambusem nebo osadit nějakou popínavou rostlinou. Plot je důležitý také proto, aby pozemek nenavštěvovaly krávy, prasata nebo kozy a neožírali vaše zahrádkářské snažení. Tato domácí zvířata se včetně psů volně pohybují po městě, na pláži, a když nemáte oploceno, tak třeba i u vás na pozemku.

Na hlavni cestu, jestli se to tak dá nazvat, zatím totiž nikam nevede, budou vrata pro vjezd aut, a dveře. Plot chceme vyplnit PET lahvemi, stejně jako bungalovy. Než plot dostavíme, chceme na něj umístit panely s výstavou Veroniky Richterové, která se věnuje upcyklaci, druhotnému zpracování plastového odpadu. Tvrdá práce zase začíná, kopeme základy na hlavní bránu.

Na hranici vyměřeného území stojí strom. Je potřeba ho vykopat, stejně píchá. Dalším materiálem, který musíme koupit je roxor (betonářská tyč), ten je potřeba nařezat ruční pilkou na železo a upravit do tvaru, který potřebujeme. A na kovem vyztužené sloupky, pak udělat „šalung“ (forma pro monolitické odlití stavebního prvku z betonu)  a vylít je betonem.

Sloupky je potřeba nahodit a připravit oka pro instalaci výstavy, kterou jsem přivezla z Prahy. Tato zakázka se místním řemeslníkům zdála přinejmenším bizarní, neříkali nic, ale bylo jim to vidět ve tváři. 

Výstavu jsme umístili na lana. Poděkování patří za zapůjčení Veronice Richterové a Robertovi Blandovi za zpracování grafiky na plachty.

O jakou výstavu vlastně jde? Co nám to visí na plotě? Projekt POCTA PETLAHVI byl původně realizován jako putovní výstava pro Ministerstvo zahraničních věci ČR, kde úspěšně odstartovala v roce 2008. Proběhla již ve více než padesátce měst po celém světě, např. v zemích jako Zimbabwe, Mosambik, Austrálie, Maroko, Makedonie, Švédsko, Taiwan, Dánsko, Ukrajina, Kuba…a její putování, nyní v produkci autorů, stále pokračuje tak, aby šířilo myšlenku udržitelného rozvoje a podněcovalo publikum k vlastní tvořivosti.
Děkujeme Veronice a Michalovi za zapůjčení výstavy a věříme, že časem najdeme i další způsoby spolupráce týkající se našeho společného tématu PET, upozorňování na problém plastového odpadu ve světě a na kreativní způsob jeho druhotného použití.

Autor textu a médií: Lucie Masopustová ®

Please follow and like us:
 

bav se, oslavuj a pomáhej

vyzvi své kamarády, ať přispějí na dobrou věc

staň se naším patronem na PATREONU

vyber si na co chceš přispět

nakupuj a pomáhej

a neutrať ani korunu navíc

staň se členem Yagany

a pomáhej s námi

kup si dárkový certifikát

dobrý pocit potěší každého

kup firemní certifikát

charita má kladný vliv na atmosféru firmy

tematické moduly kurzů na klíč

Vánoční poukaz na Maitri dýchání v Praze 13.4.2024

VÍTE, ŽE přibližně 80% účastníků přichází z řad lidí, kteří se zajímají o osobní rozvoj, sebepoznání a...

Otevřené kurzy v Praze 30. a 31.10.2023, Česká asociace streetwork, z.s.

Česká asociace streetwork, z.s. otevírá v Praze tyto kurzy pro veřejnost: Práce s předsudky v sociálních službách30. 10. 2023, Praha Od předsudku k...

Jarní nadílka kurzů pro sociální služby – akreditováno MPSV

Při objednání do konce dubna sleva 1500kč na kurz.AKREDITOVANÉ KURZY PRO SOCIÁLNÍ SLUŽBYVaše cena 15000kč.KURZY NA KLÍČ DO ORGANIZACE Každý jsme...

23.9.2023 Podzimní Maitri dýchání v Praze

KDY: Sobota 23.09.2023, 9:00-20:00h KDE: INDEPT, Pod Marjánkou 1675/41, Praha 6 - Břevnov CENA: 3500Kč, v ceně je zahrnutý lehký oběd, večeře, čaj a...

6.5.2023 Jarní Maitri dýchání v Praze

KDY: Sobota 06.05.2023, 9:00-20:00h KDE: INDEPT, Pod Marjánkou 1675/41, Praha 6 - Břevnov CENA: 3500Kč, v ceně je zahrnutý lehký oběd, večeře, čaj a...
Translate »
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial