12P.Začínáme stavět z PET lahví – předávání know how

BLOG PET aktuality z YAGANY

PET aktualita 12

 

YAGANA Lucky zone by esteticky a stavebně měla působit dojmem partnerství civilizace, tradice a přírody. Postavena bude z civilizačního odpadu s prvky tradičních technik a přírodního materiálu.

Snaží se naložit s tím, co už tu je a nevíme co s tím a nezapomenout to, co ještě umíme a nechceme o to přijít. Chceme využívat moderních technologií, které šetří přírodu a zachovat si nezávislost vůči dodavatelům energií. Držíme se hesla, že krása je v jednoduchosti.

Život v takovém duchu nebude až tak pohodlný, jak jsme zvyklí z civilizovaných měst, kde nám voda teče z kohoutku a to i teplá, oplachujeme se otočením pákové baterie, splachujeme nepatrným pohybem, rozsvěcíme a spouštíme všechny stroje, které za nás perou, myjí nádobí, mixují, vaří, ohřívají, zprostředkovávají nám zábavu nebo usnadňují jiné činnosti běžného dne, zmáčknutím jednoho tlačítka. I když na druhou stranu, kolik času a peněz investujeme, do jejich nákupu, oprav, nastavení a dodávek.

Základ je vybetonován, PET lahve na stavbu jsou připraveny, cement a materiál na stavbu zakoupen a přivezen, tak můžeme začít. Nechtěla jsem nechat dělat žádné návrhy stavby předem, bez toho, aniž by byl architekt přítomen na pozemku, viděl jaké rostliny a stromy kde rostou, kde vychází slunce a celkově vnímal atmosféru místa a taky viděl možnosti materiálů, které máme k dispozici, kudy nám v období dešťů protéká voda, už víme z loňska. Tak šup, šup do plánování, ať můžeme začít stavět.

Bungalovy mají poskytovat komfort chladného útočiště před žhavým sluncem a k přespání, proto i okna budou co nejmenší. Stavíme první řadu, maltu opět mícháme na vlastní pohon v kolečku, v sestavě vskutku mezinárodní.

Stavba nám roste pod rukama. Součástí stavby jsou i futra na dveře. Někdy se staví na kus řeči i sousedi a trochu nám pomůžou.

Než bílá parta odjede, je potřeba předat know how, aby mohli ve stavbě pokračovat i bez nás. Odlet Evropanů se blíží, stavitelská parta si vyměňuje obrázky a nákresy střechy, oken a dalších stavebních prvků. Koalovi se na stavbě říká „mastr“ Koala.

Odlétáme 12.února 2020. Na videu můžete vidět, co všechno je hotovo. Rozloučíme se africkým pokřikem „hete ke dou“, sice nevíme, co přesně to znamená, ale dělníci to na sebe pokřikují při práci, nejspíš, aby se jim lépe pracovalo. Význam pokřiku, zůstane tajemstvím Yagany.

Tak zas někdy na viděnou, „mastr“ Koalo, Yagana děkuje !!!

Autor textu a médií: Lucie Masopustová ®

Please follow and like us:
 

bav se, oslavuj a pomáhej

vyzvi své kamarády, ať přispějí na dobrou věc

staň se naším patronem na PATREONU

vyber si na co chceš přispět

nakupuj a pomáhej

a neutrať ani korunu navíc

staň se členem Yagany

a pomáhej s námi

kup si dárkový certifikát

dobrý pocit potěší každého

kup firemní certifikát

charita má kladný vliv na atmosféru firmy

tematické moduly kurzů na klíč

Vánoční poukaz na Maitri dýchání v Praze 13.4.2024

VÍTE, ŽE přibližně 80% účastníků přichází z řad lidí, kteří se zajímají o osobní rozvoj, sebepoznání a...

Otevřené kurzy v Praze 30. a 31.10.2023, Česká asociace streetwork, z.s.

Česká asociace streetwork, z.s. otevírá v Praze tyto kurzy pro veřejnost: Práce s předsudky v sociálních službách30. 10. 2023, Praha Od předsudku k...

Jarní nadílka kurzů pro sociální služby – akreditováno MPSV

Při objednání do konce dubna sleva 1500kč na kurz.AKREDITOVANÉ KURZY PRO SOCIÁLNÍ SLUŽBYVaše cena 15000kč.KURZY NA KLÍČ DO ORGANIZACE Každý jsme...

23.9.2023 Podzimní Maitri dýchání v Praze

KDY: Sobota 23.09.2023, 9:00-20:00h KDE: INDEPT, Pod Marjánkou 1675/41, Praha 6 - Břevnov CENA: 3500Kč, v ceně je zahrnutý lehký oběd, večeře, čaj a...

6.5.2023 Jarní Maitri dýchání v Praze

KDY: Sobota 06.05.2023, 9:00-20:00h KDE: INDEPT, Pod Marjánkou 1675/41, Praha 6 - Břevnov CENA: 3500Kč, v ceně je zahrnutý lehký oběd, večeře, čaj a...
Translate »
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial